خط مشی ذخیره‌سازی

از آن‌جایی که نشریۀ نقد و نظریۀ ادبی یک مجله دسترسی آزاد است، نویسندگان این حق را دارند که مقاله خود را طبق شرایط مجوز CC- BY در دسترس عموم قرار دهند:

خط مشی حق چاپ (CC-BY): 

خط مشی کپی رایت به کاربران، مجوز کپی، نشر، نمایش و اجرا اثر و آثار اشتقاقی مقاله را بر اساس مراحل انتشار در هر رسانه یا قالبی می‌دهد؛ به شرطی که به مجلۀ نقد و نظریۀ ادبی ارجاع، استناد و لینک داده شود.

دستورالعملاستفاده مجدد از محتوای دسترسی آزاد

هنگام ارسال، نشر یا استفاده مجدد از مقالات دسترسی آزاد، می‌باید به‌وضوح، به مجلۀ نقد و نظریۀ ادبی به‌عنوان محل اصلی انتشار ارجاع و لینک داده شود و جزئیات استناد نیز می‌باید به‌صورت صحیح ارائه شود. نویسندگان موظفند  URL/DOI مقالۀ منتشرشده را علاوه برنسخۀ اصلی، در سایر رسانه‌ها نیز قید کنند. هنگامی‌که مقاله مطابق با شرایط مجوز دسترسی آزاد در دسترس قرار داده می‌شود، تأکید می‌شود که حتما نسخۀ اصلی را ذخیره کنند. این امر،  تضمین می کند که نسخه نهایی به‌راحتی در دسترس کسانی قرار بگیرد که از چنین مخازنی به مقاله شما دسترسی دارند و به نوبۀ خود احتمال استناد صحیح مقاله شما را بیشتر می‌کند. از آن‌جایی که راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید نسخه‌های مختلف مقاله را در طی مراحل انتشار به اشتراک بگذارید، خلاصه‌ای به شرح زیر ارائه می‌شود.

نسخه خطی اصلی نویسنده (AOM)

می‌توانید AOM خود را جایی که دوست دارید، از جمله از طریق رسانه‌های اجتماعی، در شبکه همکاری‌های علمی، وب‌سایت شخصی، یا روی سروری با استفاده غیرتجاری (برای مثال arXiv، bioRxiv، SocArXiv و غیره) به اشتراک بگذارید. ارسال روی سرور پیش‌چاپ به‌عنوان انتشار تکراری در نظر گرفته نمی شود. اگر تصمیم دارید AOM خود را در جایی پست کنید، ضرورت دارد که پس از پذیرش، قید کنید که:

«این مقاله برای چاپ در مجلۀ نقد و نظریۀ ادبی پذیرفته شده است».

نسخه خطی پذیرفته شده (AM)

شما می‌توانید دست‌نوشته مورد قبول خود (AM) را هر زمانی پس از پذیرش به اشتراک بگذارید (این شامل ارسال به فیس‌بوک، گروه‌های Google، و لینکدین، به‌علاوه پیوند دادن از توییتر نیز می‌شود). برای تشویق استناد به کار خود، توصیه می‌شود لینکی از  AM پست شده خود به مقاله منتشرشده با متن زیر، از جمله DOI، درج کنید:
"این یک نسخه خطی پذیرفته شده از مقاله منتشرشده در مجله نقد و نظریۀ ادبی در [تاریخ انتشار]، [DOI] است."

نسخه اصلی (VOR)

هنگام انتشار، می‌توانید با استفاده از DOI به VOR لینک بدهید یا می‌توانید فرمت PDF مقاله را بر اساس دستورالعمل‌های مجوز CC-By در وب سایت و مخازن دیگر ذخیره کنید.

اتصال نسخه‌های مختلف مقاله به یکدیگر:

تا زمان انتشار مقاله، ممکن است قبلاً AOM و AM خود را در رسانه‌های دیگر به اشتراک گذاشته باشید. بهتر است پس از انتشار، متن زیر را در آن‌جا قید کنید:
این یک [نسخه خطی پذیرفته‌شده / نسخه اصلی نویسنده] از مقاله‌ای است که در مجلۀ نقد و نظریۀ ادبی در [تاریخ انتشار]،  [DOI] منتشر شده است.